Smycze treningowe, smycz do biegania z psem, linka treningowa dla psa

Smycz treningowa dla psa służy przede wszystkim do pracy i treningu z czworonogiem. Od klasycznej smyczy różni się przede wszystkim długością. Smycz treningowa ma zazwyczaj długość od 10 metrów do nawet 50 metrów. Dzięki temu rozwiązaniu można pozwolić psu na oddalenie się od właściciela, jednocześnie utrzymując nad nim kontrolę. Pies może swobodnie poruszać się z dala od właściciela, jednak w momencie przywołania lub zbliżającego się dla czworonoga zagrożenia można go do siebie przywołać.
Ten rodzaj smyczy doskonale sprawdza się również podczas wspólnych treningów z psem. Dzięki zastosowaniu smyczy treningowej można swobodnie wybrać się na wspólny trening biegania, jednocześnie mając pewność, że pies jest utrzymany pod kontrolą.

Aktywne filtry:

Smycz do biegania z psem ma zazwyczaj postać taśmy, lecz można zdecydować się również na model ze sznurka. Wykonana jest z nylonu, który zapewnia trwałość i wytrzymałość smyczy.
Przy wyborze smyczy należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim linka treningowa dla psa powinna być dobrana pod względem wagi i rozmiaru zwierzęcia. Im pies jest większy tym smycz powinna być masywniejsza, aby dawała nam gwarancję utrzymania czworonoga i możliwość zapanowania nad nim. Dla małych psów wskazane są smycze lżejsze. Na początek warto też zdecydować się na krótszą linkę. Takie rozwiązanie jest lepsze do momentu, kiedy pies nie nauczy się zachowywać na tego rodzaju uprzęży. W dalszym etapie można zdecydować się na dłuższy model, który będzie zapewniał psu większą swobodę.