Obroże dla małych psów i kotów, obroża dla małego psa

Wybierając obrożę należy pamiętać, że obroża dla maltańczyka, yorka, buldoga francuskiego lub innych małych psów i kotów musi być lekka. To zwierzęta, których waga wynosi od 3 do 5 kg, więc obroże metalowe są dla nich za ciężkie, nawet jeżeli są to cienkie łańcuszki.

Znacznie lepszym wyborem są obroże taśmowe. W naszym sklepie znajdziecie Państwo szeroki wybór takich obroży dla najmniejszych milusińskich.

Wykonane są z materiałów najwyższej jakości, które nie wywołują odczynów alergicznych oraz nie farbują pod wpływem wilgoci, jest to szczególnie ważne w przypadku psów o jasnym umaszczeniu. Obroże taśmowe są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, wystarczy wyprać je w pralce lub przy pomocy szczoteczki.

Wszystkie oferowane przez nasz sklep obroże zapinane są na plastikowe klamry z zatrzaskiem, dzięki temu obrożę można bardzo łatwo zapiąć i rozpiąć. Obroże taśmowe pozwalają na regulację jej wielkości od 15 do 42 cm, pozwala to na idealne dopasowanie obroży do aktualnego rozmiaru psa lub kota. W przypadku dorosłych psów nadmiar obroży można obciąć taśma nie będzie się strzępić.

Rozmiar obroży należy bardzo starannie dopasować. Nie może być zbyt ciasna, bo będzie wycierać sierść i utrudni oddychanie psu w przypadku pociągnięcia za smycz. Nie może być też zbyt luźna, pies łatwo się z niej wyślizgnie.

Oferujemy obroże taśmowe w szerokiej gamie kolorystycznej, bez problemu można do nich dobrać także smycze w tym samym kolorze, dzięki temu pupil będzie wyglądał bardzo elegancko.

Aktywne filtry:

W wyprawce każdego szczeniaka poza legowiskiem i miskami na wodę i karmę powinna znaleźć się także obroża. Choć szczeniak początkowo nie wychodzi na zewnątrz z powodu kwarantanny, to warto od początku zakładać ją w domu, by się stopniowo przyzwyczaił, bo później będzie towarzyszyła mu na każdym spacerze.

Po co obroża dla małego psa?

Jest obowiązek wynikający z uregulowań prawnych. Każdy pies wyprowadzany na spacer musi być prowadzony na smyczy, co oznacza, że musi mieć obrożę lub szelki. Nie ma znaczenia wielkość ani wiek psa. Stopniowe przyzwyczajanie szczeniaka do obroży spowoduje szybsze jej zaakceptowanie.

Obroża dla małego psa pełni także ważne funkcje dla jego właściciela. Przede wszystkim pozwala pośrednio za pomocą smyczy kontrolować zachowanie psa i nim sterować. Obroża także zwiększa szanse na odnalezienie psa w przypadku jego ucieczki. Można do niej przyczepić adresówkę lub metalowy numerek identyfikacyjny (dowód opłaty podatku za posiadanie psa). Zwiększa to znacznie szanse na odnalezienie ukochanego pupila.

Po co obroża dla kota?

Wielu właścicieli kotów uważa, że obroże są im niepotrzebne, zwłaszcza wtedy, gdy nie wychodzą z domu. I jest w tym wiele racji, ale w takim wypadku dobrze dobrana obroża może być fajną ozdobą podkreślającą np. kolor sierści kota.

W przypadku kotów wychodzących na pole założona obróżka znacznie zwiększa ich bezpieczeństwo. Poza adresówką można przyczepić do niej dzwoneczek lub światełko odblaskowe, które pozwalają na zlokalizowanie kota i przywołanie go do domu.